Firmast


Tunnustatud töö! Aasta puitehitis 2010. aastal - osalemine EKFL-i konkursil Aasta katus 2011 lamekatuste kategoorias


Bestorkate Tartu OÜ osales Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu konkursil:

AASTA KATUS 2011 - lamekatused

 
Eramu Kodso teel, Roosisaare, Võru vald – ehitaja Bestorkate Tartu OÜ
Arhitekt: Karmo Tõra
Aasta puitehitis 2010.a. märgitud töö.
 
Katuseehitus seisukohalt tegi antud hoone katuse ehitamine omapäraseks just soojustuspaksuste ja väga heade materjalide valik. Loomulikult nõudis antud töö ka väga head paigaldamisoskust. Rullmaterjalide paigalduse kohapealt, tegid ümarad hoone nurgad tööde teostamise tavapärasest keerukamaks.
Katusekatteks 2x SBS kate (Bicroelast EKP 4.0 kg+ Unifleks EKP 5.0 kg). Maja Võrus Roosisaarel, valmis aastal 2010. Maja on energiatõhus, aga ei pretendeeri passiivmaja nimetusele, sest klient soovis vaadet järvele, see aga ei ole lõunakaares. Kasutusel on maasoojuspump, mis suvel juhib põrandaküttesse ja inimene ootab elamult eel­kõige head sisekliimat ja minimaalseid kasutuskulusid, kuid laiemalt vaadates ei tohiks see ka koormata keskkonda.

 

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu konkurss:

AASTA KATUS 2011

Tutvustus ja eesmärk: Katuse- ja fassaadimeistrite töö propageerimine, katuste ja fassaadide kavandamise taseme tõstmine. Tublide ja kvaliteetsete ettevõtjate tunnustamine, lahenduste tutvustamine avalikkusele.

Ajakava: tööde esitamine kuni 31.detsembrini 2011.a. Võitjate väljakuulutamine 01.05.2012.a.

Žürii koosseis: EKFML erialameistrid ja firmade esindajad, arhitektid, tellijad ja järelvalveinsenerid. Žüriisse ei kuulu konkursil osalevate ettevõtete esindajad.

Kategooriad:

-       Aasta parim viilkatus

-       Aasta parim lamekatus

Konkursile võib esitada nii eramaju, ühiskondlikke hooneid jt. rajatisi, kus on kasutatud viil- või lamekatusega seotud materjale ja lahendusi. Eraldi äramärkimist väärivad nii parimad teraskatused, kivikatused ja “rahvuslikud katused” (laud-,kimm-,sindel-,laastu-,rookatus jm).

Lisainfo ja -tingimused:

-       Üks esitaja saab esitada mõlemasse kategooriasse kuni 3 tööd.

-       Hoone peab asuma Eestis.

-       Hoonete katusetööd peavad olema valminud 2010-2011 aasta jooksul. Tööde alustamise aeg ei ole oluline.

-       Töid võivad esitada eraisikud, erialaliidud, arhitektid, ehitusettevõtted sõltumata suurusest (nii ühemehefirma kui suurettevõtted) , samuti hoonete omanikud.

 

Hindamise alused:

-          Visuaalne külg, arhitektuursed lahendused.

-          Uuenduslikkus ja funktsionaalsus.

-          Töökvaliteet, sõlmede korrektne lahendus jm tehnilised kriteeriumid.

 

Tööde esitamine:
Palume saata hoone aadress, 2-5 väiksemahulist fotot ja lühikirjeldus kasutatud materjalidest, töö teostajast ja tehtud töödest hiljemalt 31.detsembriks 2011.a. e-maili aadressile:  info@katuseliit.ee
Lisainfot saab EKFML koduleheküljelt: www.katuseliit.ee